Uzayda Yaşam Bulundu

Nasa Satürn gezegeninin en büyük uydusu olan Titan’da yaşam olabileceğine dair bulgu bulduklarını açıkladılar.
İnsanlar için basit yaşam formlarının ve gezegenin atmosferini soluyup, yüzeyindeki maddelerle beslendiklerine dair izler bulundu.

Bilim insanların  Cassini uydusunun gönderdiği ve verileri analiz eden bilim insanları, Titan’ın yüzeyinin dağlar ve göller  ırmaklarla dolu olduğunu, Güneş Sistemi’nde Dünya’ya en çok benzeyen gezegenin Titan olduğunu söylüyorlar.

Araştırmaların ortaya çıkan, Titan’ın atmosferinde alçalan hidrojen gazının, gizemli bir şekilde yüzeyde yok olmasının, bu gazın Titan’da yaşayan canlılar tarafından tüketilmesi anlamına geldiği düşünülüyor.

Nasa bu konuda  kimi kimyasalların güneşle etkileşime girmelerinin ardından atmosfere asetilen olarak karışması gerekirken, bunun da olmaması, yiyecek olarak tüketildiği şeklinde yorumlanıyor.

Uzayda temelli yaşam için gereken iki önemli kaynağın var olduğunu düşünen bilim insanları, Titan’da yaşamın varlığının önemli bir ihtimal olduğunu vurgularken, bunun tahmin edilemeyen bir sebepten kaynaklanabileceğini de belirtiyorlar.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için sınırlı ve mevzuata uygun ÇEREZLER kullanır. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz. KABUL ET Çerez Politikası