Ünlü fizikçi Hawking Roma’da Yoğun Bakıma Alındı.

Ünlü fizikçi Ponfical Bilimler Akademisi’nde konferans vermek için gittiği Roma’da rahatsızlanan ünlü İngiliz  fizikçi Stephen Hawking, kaldırıldığı hastanede yoğun bakıma   alındı.

Ünlü Fizikçi 74 yaşında İngiliz fizikçi Stephen Hawking’in İtalya‘nın başkenti Roma‘da hastaneye kaldırıldı.

Yapılan açıklamada, 21 yaşındayken tedavisi olmayan motor nöron hastalığı olarak da bilinen Amyotrofik Lateral Skleroz hastalığına yakalanan Stephen Hawking,hayati tehlikesinin olmadığı bildirildi.

Vücudunun neredeyse tamamını kullanamayan İngiliz fizikçi Kendisi için geliştirilen bir bilgisayar sistemine sadece yanak kaslarından birini kullanarak komut verebiliyor.

Dünyaca ünlü fizikçi Hawking bu şekilde  yaklaşık günde  2 bin 500 kelimeyle iletişim kurabiliyor ve çalışmalarını bu  şekilde sürdürüyor.

Araştırmaları 40’ın üzerinde dünya diline çevrilen Stephen Hawking bilim çevrelerinde Albert Einstein’dan sonraki en büyük dahi olarak bilinmektedir.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için sınırlı ve mevzuata uygun ÇEREZLER kullanır. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz. KABUL ET Çerez Politikası