Steampunk Kol Saatleri

steampunk kol saati

Japon tasarımcı FRISK_P “başka kimsenin yapmadığı kol saatleri yapmak” olan misyonu ile yeni bir steampunk kol saati yarattı. Bu kol saatleri ile değişik bir imaj elde edebilirsiniz.

Ve kesinlikle benzersiz saatler, hatta çirkin olanları da yaratıyor! Bunların retro-fütüristik bir filmde kullanıldığını hayal edin.

Pratiklik açısından bu saatler kesinlikle iyi değildir, ancak stil açısından tamamen çaresizdir. Ve ayrıca steampunk ne zamandan beri pratiklik konusunda iyi olmuştur ki.  Farkında olmayanlar için Steampunk, 19. yüzyıldan kalma endüstriyel buharla çalışan makinelerden ilham alan bir stildir.

Yukarıdaki “Automaton” Steampunk saat, aşağıda gösterilen pervane steampunk saatin takip saati olabilir. Bu saat, aslında zamanı yazan ve ardından silen bir kalemle dolu! Bu mekanik harikayı gerçekten takdir etmek en iyisidir. Anladığım kadarıyla bu saatleri tasarlamak için 3D CAD yazılımı kullanılmış ve parçalar bir 3D yazıcı kullanılarak yapılmıştır.

Automaton steampunk saat için, yapımında üç servo motorla birlikte bir mikrobilgisayar panosu kullanıldı.

steampunk watch“Pervane steampunk” saati, dijital bir holografik stil gösterimi yaratır. Açıldığında askıya alınmış bir analog saatin yanılsamasını sağlayan LED lambaları olan bir USB fanı kullandığına inanıyorum.

Tasarımcı Frisk_P kreasyonlarının çoğu burada onun youtube kanalında görülebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir