ASKERİ TEKNOLOJİLERSon DakikaTeknoloji Haberleri

ROKETSAN T-122 Roketleri ile 80 Saniyede 240 Füze

Savunma Sanayinde Büyük Gelişmeler. Yerli Savunma Sanayi Firması olan Roketsan ve Aselsan ortaklığı ile üretilen t-122 çok namlulu roket atan roket sistemi ile fuarlara katılıyor. Tam olarak 80 Saniyede 240 Roket atan Çok Namlulu Roket Atar Sistemi BAE de Gerçekleştirilen Savunma Sanayi Fuarında tanıtıldı.

Çok namlulu roket atar sistemi. ÇNRA
Çok namlulu roket atar sistemi. ÇNRA

NOT: Bu sisteme kısaca ÇNRA denilmektedir. Bu sistem Mevcut Roketatar sistemi t-122 olarak TSK ‘nın (Türk Silahlı Kuvvetleri) envanterindedir ve kullanılmaktadır fakat bu şekilde tek platform üzerine yerleştirilmemiştir.

122 mm.lik Çok Namlulu Roketatar Silah Sistemi T-122 ÇNRA, topçu birliklerinde gece ve gündüz şartlarında, her türlü hava koşulunda, 3 km mesafeden 40+ km mesafeye kadar derinlikteki bölge hedefleri üzerine yoğun görmeyerek ateşler açarak manevra kuvvetine ateş desteği sağlayan bir silah sistemidir.

2 adet 20 tüplü modüler pod sistemi ve üzerindeki vinci sayesinde mühimmat ikmalini çok kısa sürede gerçekleştirerek sürekli ateş desteği sağlar. 20 tüplü klasik çelik pod veya kötü hava ve çevre koşullarına karşı, depolanması ve kullanımı esnasında mühimmata yüksek korunma sağlayan 20 tüplü izoleli kompozit pod kullanabilir.

Üzerindeki vinci, personel ve malzeme taşıma kabinleri ve teçhiz olduğu modern alt sistemleri sayesinde harekatı için harici destek ihtiyacını en aza indirmiş olarak bağımsız görev yapabilme kabiliyetine sahiptir.

Kullanıcının lojistik altyapısı ve ihtiyacına göre araç da dahil olmak üzere muhabere sistemleri, güç kaynakları, navigasyon sistemleri vb. farklı marka ve modellerde alt sistemlere sahip çeşitli versiyonları tasarlanabilir.

Etiketler

t2haber

web design and web developer. seo expert.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı