Teknoloji Haberleri

Robot muhabir 300 Kelimelik Makale Yazdı!!!

Robot muhabir 1 saniyede 300 Kelimelik Makale

Robot muhabirin ilk makalesi yayınlandı. Dünyanın ilk robot muhabiri bir Çin gazetesinde 300 kelimelik ilk makalesini yazdı.

Çinli robot muhabiri Xiao Nan, perşembe günü bir Çin günlük gazetesinde başlayarak 300 karaktere kadar makale yazdı. Bu  Makaleyi bir saniye içinde yazdı.

Xiao Nan adlı robot muhabiri, Pekin Üniversitesi profesörü Wan Xiaojun tarafından bu robotları inceleyen ve geliştiren bir ekibin başında bulundu.

Pekin Üniversitesi profesörü Wan Xiaojun, “Personel gazetecilere kıyasla, güçlü bir veri analiz kapasitesine ve hikayeleri yazmada daha hızlıdır” Ancak bu akıllı robotların yakında gazetecilerin yerini alabileceği anlamına gelmez dedi.

Kerravala, gazetecilerin mülakat yapabilecekleri, analiz parçaları yazabilecekleri ve bir hikaye için gerçekleri yazacak şekilde tasarlandığını belirtti.

Ancak robotlar, gazetelere ve ilgili medyaya, editörlere ve muhabirlere yardımcı olarak ek bir görevde bulunacaklar  şeklinde konuştu ve medya robotlarını incelemek ve geliştirmek için özel bir laboratuvar kurmak üzere Southern Metropolis Daily ile birlikte çalıştığını da sözlerine ekledi. .

Etiketler

t2haber

web design and web developer. seo expert.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı