İşte Zerdeçal Mucizesi


Zerdeçal; tıbbi ilaç ve kozmetik sektöründe; iltihaplarda, cilt yara ve tümörlerinde, zihinsel fonksiyonları arttırmada kullanılan polifenolik bileşimi olan çok güçlü bir bitki olarak bilinmektedir.

zerdeçal mucizesi 2

Polifenolik yapıdaki etken madde olan curcuminin içeriğindeki hidroksil grupları zerdeçala antioksidan özellik kazandırmaktadır.

zerdeçal mucizesi 3Curcuminin antioksidan, antiinfiamatuar, aııtikarsinojenik, antialerjik, antidemans etkileri ve serbest radikal çöpçüsü olduğu yapılan birçok çalışmayla gösterilmiştir.

zerdeçal mucizesi 4Trakya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Biyokimya Anabilim dalının yapmış olduğu bir çalışmada curcuminin çok güçlü antikanserojenik etkisinin olduğu gösterilmiştir.

zerdeçal mucizesi 6Meme bezi, ağız, özofagus, mide, bağırsak, kolon, akciğer ve karaciğerin tümör oluşumunu baskıladığı ortaya konulmuştur.

zerdeçal mucizesi 7Tayvan ve Hindistan’da yapılan bir takım klinik çalışmalarda mesane, yumuşak damak, mide, serviks (rahim boynu) ve ciltte kansere dönüşen lezyonlarda iyileşmeler tespit edilmiştir.

zerdeçal mucizesi 8
Hayvan deneylerinde ise meme tümörlü vakaların akciğer metastazını engellediği, bazı kemoterapi ilaçlarının kötü huylu hücreleri öldürme etkisini de arttırdığı gözlenmiştir.

zerdeçal mucizesi 9Pankreas tümör hücrelerinde de öldürücü etkisi olduğu gözlenmiştir.

zerdeçal mucizesi 10Bunlara ek olarak yukarıda bahsi geçen antiflojistik etki ile eklem iltihaplarında ve idrar yolu iltihaplarında kullanılmaktadır.

zerdeçal mucizesi 11Ayrıca zerdeçalın; MS, Alzheimer, demans, felç, siroz, hepatit B ve C, yüksek kolesterol, ülserler, katarakt, kemik erimesi, akciğer fibrozisi, kalp ve damar hastalıkları,

zerdeçal mucizesi 18Sigaranın zararları, kemoterapi sonrası infeksiyonel ve toksik etkiler, romatizmal ağrılar, bağırsak polipleri ve alerji gibi hastalıklarda birçok olumlu sonuç alındığına dair araştırma ve yayınlar bulunmaktadır.

zerdeçal mucizesi 12Hindistan’da yaşayanların neden az hastalandıkları ve kolaylıkla kanser hastalığına yakalanmadıkları araştırılmış.

zerdeçal mucizesi 13Bunun nedeninin günlük yaşamlarında çok bol tükettikleri zerdeçalın içerisindeki curcumin etken maddesi olduğu tespit edilmiştir.

zerdeçal mucizesi 14Dünya genelinde yapılan yaklaşık 5000 araştırma sonucu bu teoriyi doğrulamış ve yayınlamıştır.

zerdeçal mucizesi 15Curcuminin 100’den fazla hastalığa iyi geldiği hatta engellediği açıklanmıştır.

zerdeçal mucizesi 16Zerdeçal Çayı Nasıl Yapılır?

Zerdeçal çayı hazırlamak için 2 bardak su bir demlikte kaynatılır.Su kaynatıldıktan sonra da parçalanan zerdeçal kökü veya hazır halde aldığınız bitkinin tozundan 1 çay kaşığı alınarak bu şifalı bitkinin çayı yapılacak olan demliğe konur.Çayın demleme işlemi bittikten sonra çay süzülür ve sonra içilebilir.Ardından 1 çay kaşığı zencefil demliğin içine konur. 8-10 dakika demlenmesi için bekletilir.Eğer, zerdeçal çayını içerken tadı kötü gelirse içine biraz bal ekleyebilir veya içine bir dilim limon kesip atabilirsiniz

 

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için sınırlı ve mevzuata uygun ÇEREZLER kullanır. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz. KABUL ET Çerez Politikası