İstanbul’da yoğun kar yağışı nedeniyle 300’den fazla uçuş iptal edildi

300’den fazla uçuş iptal edildi

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü (DHMİ) de uçuşların yüzde 20’sini azaltmak için duyurdu Atatürk Uluslararası Havaalanı.

26 Ocak tarihinde ulusal havayolu ve 156 uçuş iptal Atatürk Uluslararası Havaalanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan 36 uçuş. Aynı zamanda 110 uçuş iptal Atatürk Ocak 27 üzerinde uçuşlar için Sabiha Gökçen Havalimanı’nda Havaalanı ve 36 uçuş

olan uçuşlar yolcular, iptal olduğunu söyleyerek yoğun kar yağışı nedeniyle THY Genel Müdürü Bilal Ekşi olabildiğince olumsuzluğa karşı kriz masaları set duyurdu , Biletlerini bir yıl içinde ücretsiz değiştirebilir.

En DHMİ Atatürk 25 Ocak tarihinde Havaalanı kar yağışı ve soğuk hava yeni dalgaya karşı hazırlıklarını hızlandırdı. DHMİ yetkilileri, önlük ve pistte olası sorunları önlemek için 46 araç ve en az 270 personel atayacaklarını söyledi.

Havalimanı personeli ayrıca vardiya başına 90 görev olmak üzere üç farklı vardiya halinde çalışacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yetkililerine göre, Balkanlar’dan gelen yeni bir kar yağışı ve soğuk hava dalgası şu anda Türkiye’yi kapsıyor ve İstanbul’u en çok etkilemektedir.

Ağır kar yağışı erken 26 Ocak başladı ve etkilemesi bekleniyor Ankara ve İstanbul’u, yetkililer kar 10-15 santimetre derinliğe ulaşabilir sözlerine ekledi var.

Yetkililer, ülke genelindeki sıcaklıkların 8-10 derece civarında düşeceğini de belirttiler.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için sınırlı ve mevzuata uygun ÇEREZLER kullanır. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz. KABUL ET Çerez Politikası