AVRUPAİngiltere

İngiltere Brexit Planı ve İngiliz Polisinin Önlemleri

İngiliz polisinin Brexit sonrasında çıkabilecek olaylardan dolayı planı önce Kraliçe kaçırılacak ve güvenli bölgeye alınacak

İngiltere Brexit Planı; İngiltere’de güvenlik güçleri İngiltere’nin  29 Mart’ta Avrupa Birliği’nden ayrılışı sırasında çıkabilecek olaylardan ve ayaklanmalardan kraliyet üyelerini Londra’dan kaçırıp ve güvenli lokasyona alacaklarını planlıyor.

İngiltere‘de heyecan ve tedirginlik hat safada.  Avrupa birliğinde Brexit‘in gerçekleşeceği 29 Mart tarihine kısa bir süre kala. Güvenlik güçlerinin savaş döneminde yapılan acil durum planlarını yeniden gözden geçiriyorlar.

İngiltere hükümeti ve Brexit PlanıAvrupa’da İki gazetede yer alan habere göre İngiliz yetkilile.  Brexit sonrası İngiliz güvenlik güçleri Londra’da çatışmalar yaşanması durumunda, başta Kraliçe Elizabeth olmak üzere kraliyet ailesi üyelerini güvenli lokasyonlara taşıyacaklarını bildirdi.

İngiltere Brexit Planı ve İngiliz güvenlik güçlerinin Kraliçe ve ailesi için planları

İngiliz kraliyet ailesiThe Times gazetesi,  bu planların savaş döneminde yapıldığını ancak anlaşmasız ve karışıklık olma ihtimali ile Brexit olması durumunda yaşanabilecek sivil itaatsizlik olaylarıyla ilgili olarak yeniden düzenlendiğini öne sürdü.

Daily Mail gazetesinin haberinde ise kraliyet ailesinin taşınacağı lokasyonların Londra dışında yerler olacağı ve güvenli evler olacağı yazıldı.

İngiliz muhafazakar milletvekili ve Brexit taraftarı Jacob Rees-Mogg yaptığı açıklamada, bu planların yetkililerin anlaşmasız ayrılık seçeneğine yönelik gereksiz paniklerini gösterdiğini söyledi. Rees-Mogg, üst düzey kraliyet üyelerinin 2. Dünya Savaşı sırasında Londra bombalanırken dahi şehirde kaldıklarını hatırlattı.

İngiltere hükümeti ve Brexit Planı, İngiltere Brexit Planı

Ancak daha önce kraliyet ailesinin korunmasından sorumlu bir polis olan Dai Davies, Times’a yaptığı açıklamada. “Eğer Londra‘da problemler olursa, kesin olarak kraliyet ailesinin kritik bölgelerden uzaklaştırırsınız” ifadelerini kullandı.

İngiliz hükümeti Brexit geçiş sürecinde yapılan anlaşmada 29 Mart’tan önce parlamento desteğini bulmaya çalışıyor.  İngiliz hükümeti ve sermaye grupları bir yandan da anlaşmasız ayrılık için tedbirler alıyor.

Sermaye grupları Avrupa Birliğinden yapılan ithalatta yeni gümrük kuralları nedeniyle uzun gecikmeler yaşanırsa. Gıda ve ilaç konusunda kıtlık boyutuna kadar varabilecek sıkıntılar yaşanabileceğine de dikkat çekiyorlar.

Etiketler

t2haber

web design and web developer. seo expert.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Bakalım brexit ile ingiltere ne kadar sıkıntı yaşayacak. Almanya yine golü atmış oluyor. Tabi bu arada Pentagon da boş durmuyor. Artık Sarı yelekliler ingiltereyi karıştırı sanırım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı