Hem Yerli Hem Elektrikli Otobüs Avenue

Türkiye’nin ilk ve tek yüzde 100 yerli sermaye ile yapılan elektrikli otobüsü Avenue bugün tanıtıldı. Türkiye’nin Otomotiv Devi TEMSA ve Yerli Teknoloji firması ASELSAN tarafından ortak üretimi yapılacak olan ve ilk % 100 milli elektrikli otobüs olarak tanıtılan “AvenueEV” bugün görücüye çıktı ve çok ilgi çekti. Bilim sanayi ve teknoloji bakanı Faruk Özlü‘nün de katıldığı tanıtım töreni Sabancı Center’da bugün yapıldı.

TÜRKİYE’de EKONOMİK ENDİŞEYE EN GÜZEL CEVAP OLARAK NİTELENDİRİLDİ.

Ülkemizde ekonomik krize cevap olarak nitelendirilen. Bu yıl birçok farklı firmanın yeni yatırımlarını hayata geçirdiğini söyleyen Bilim ve Sanayi bakanı Özlü,” Türkiye ekonomisiyle ilgili endişe duyanlara verilen en iyi cevabın işte böyle yeni yatırımlar olduğunu ifade etmek istiyorum. Temsa’nın da bugün tanıtımını yaptığımız bu aracını kısa sürede banttan indireceğine yürekten inanıyorum” dedi bildirildi.

Bilim ve sananyi bakanı faruk Özlü otobüsü sürdü
Bilim ve sananyi bakanı faruk Özlü otobüsü sürdü

Türkiye otomotiv sektörünün en büyük ihracat kalemini oluşturduğunu söyleyen Özlü , ” Bu yıl ihracatımızda bir düşüş olmasına rağmen, otomotiv sektörümüzün ihracatında bir artış var. Yılın ilk 10 ayında, otomotiv ihracatımız adet bazında yüzde 12 oranında arttı. Sektörün ihracatı, Dolar ve Euro bazında ise yüzde 10 artış gösterdi. Bu rakamlar, otomotiv sektörünün ne kadar güçlü olduğunu ortaya koyuyor. Ülke olarak bu güçlü sektörü, daha da rekabetçi hale getirmemiz gerekiyor. Bunu sağlamak için özellikle yeni nesil teknolojilere, araç elektroniğine, araç kontrol sistemlerine, yakıt teknolojilerine özel bir önem vereceğiz” ifadesini de kullandı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için sınırlı ve mevzuata uygun ÇEREZLER kullanır. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz. KABUL ET Çerez Politikası