GoPro Karma UAV Drone lar geri çağrılıyor.

Drone pazarında iyi bir konuma gelen GoPro biraz acemi bir şekilde GoPro Karma UAV modelini piyasaya sürmüştü fakat net bir bilgi paylaşılmasa da duyumlara göre havada iken aniden düşebiliyorlar.

GoPro Karma UAV modeli 2 hafta içerisinde 2500 adet satış ile büyük bir satış rekoru kırmış durumdaydı fakat bu olumsuz etkilerden dolayı  dahada zarar edeceği belirtiliyor. Daha da kötüsü, GoPro yeni GoPro Hero5 ve Hero5 Session kameralarının satışını yapmak için GoPro Karma‘ya güveniyordu ve şimdi bu fırsat da kayboldu.

Şirket Drone’ların operasyon sırasında güç kaybıyla ilgili bir performans sorunu olduğunu ve çözülmesi gerektiğini belirtildi. Bir noktada GoPro Karma UAV’nın sevkıyatına devam edeceğini belirtti, ancak net bir zaman belirtilmedi.

GoPro Karma UAV Drone’lar Geri Çağrılıyor.
GoPro Karma UAV Drone’lar Geri Çağrılıyor.

KKGoPro Karma UAV Drone’ların geri çağırma olasılığı GoPro üzerinde önemli bir finansal etkiye sahip olacak. Buda şirketi biraz zora sokabilir. Bu kötü sebeplerden dolayı GoPro şirketinin hisse senetleri düzenli bir şekilde düşüşe geçmiş durumda. Bu etki bir kaç ay içerisinde düzeleceği alınan bilgiler içerisinde.

GoPro’un ilk dronuyla mükemmel bir ürün geliştirmesi beklenmemelidir. Ancak, pazar çok hızlı bir şekilde yenileniyor; eğer ürününüz en son ürünlerden daha iyi veya daha yetenekli değilse, muhtemelen başarısız olacaksınız.

Dahası, Karma’yı 799 dolardan satarak GoPro, piyasadaki liderler olan DJI ve 3DR ile başa başlayacak. Eğer DJI ya da 3DR değilseniz piyasada rekabet etmek son derece zor. 400 ila 600 dolar arasında bir ürüne sahip olsaydı, piyasada daha iyi rekabet edebilir ve çok daha fazla kamera satabilirdi.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için sınırlı ve mevzuata uygun ÇEREZLER kullanır. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz. KABUL ET Çerez Politikası