ASKERİ TEKNOLOJİLER

Geleceğin vücut zırhı insan saçlarından yapılabilir!!!!

Geleceğin vücut zırhı insan saçlarından yapılabilir

Başınızdaki saç çok güçlü ve gergin, bunu öğrenen mühendisler, öğrentikleri şeyin, muhtemelen vücut zırhı için bile yeni malzemeler geliştirmesine yardımcı olabileceğini söylüyor. .

Hava Kuvvetleri Bilim Araştırma Ofisi’nden finans alan University of California, San Diego’daki araştırmacılar, bu doğal süper materyali daha iyi anlamak için moleküler seviyede saç araştırdılar. Çelik gibi ağırlık / ağırlık oranının yanı sıra, kenetlemeden önce uzunluğunun yarısı kadar uzanabilir. Aslında, araştırmacılar, saçın önemli ölçüde uzatılma hızını keşfetti: daha hızlı gerildiği zaman daha da güçlü olduğunu keşfedildi.

UC San Diego Jacobs Mühendislik Okulu’ndan profesör olan Marc Meyers, ekibin doğal dünyadan ilham aldığını söyledi.

“Doğa çok yaratıcı yollar ilginç malzeme ve mimarileri çeşitli oluşturur”  Doğaya dayalı sentetik materyal ve tasarımlar geliştirmek için biyolojik materyallerin yapısı ve özellikleri arasındaki korelasyonun anlaşılmasına ilgi duyuyoruz  mevcut olanlardan daha iyi performans sergiliyor”.

Araştırmacılar, insan saçlarının bir bölümünde, saç tellerinin gerilmesine bağlı olarak yapıyı sarmalayan ve değiştiren spiral biçimli moleküller bulunduğunu ve kopmalarını önlemeye yardımcı olduğunu bildirdi.

Ayrıca, nemli havanın saçları esnettiğini ve 140 Fahrenheit’in üzerindeki sıcaklıkların daha kırılabilir olmasını keşfettiler.

Meyers üst düzey yazar yeni bir çalışma saç mekanik özellikleri incelenmiş. Üniversite, daha iyi vücut zırhı yapma yolundaki olası uygulamaların yanı sıra, araştırmanın daha sıradan bir amaca hizmet edebileceğini ve daha iyi saç bakımı ürünleri üretilebileceğini belirtti.

Etiketler

t2haber

web design and web developer. seo expert.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı