FransaGündem

Fransa’da copla tecavüze protesto ediliyor ortalık savaş alanı

Fransa’da Fransızlar, siyahi bir adama copla tecavüz eden polislere karşı ayaklandı. Fransa’da olan olay  geçtiğimiz günlerde rutin kimlik kontrolü sırasında ahlaksızca insanlık dışı 4 polisin copla tecavüzüne uğrayan siyahi bir adam, gündemde yankı uyandırmıştı.

Paris’in kuzeyindeki Seine-Saint-Denis banliyösünde 4 polis memurunun 22 yaşındaki bir gence copla tecavüz ettiği olaya ilişkin yürütülen soruşturmada, sanık avukatı ‘müvekkiline ait copun mağdurun anüsüne kazara girdiğini’ söyledi.

Sözde Tecavüz Olayı Yokmuş

Mağdur, tanık ve polis memurlarının ifadeleriyle kamera kayıtlarını inceleyen emniyet birimlerince yürütülen soruşturmada, olayın tecavüz olarak nitelendirilmesi için ‘yeterli delil bulunmadığı’ sonucuna ulaşıldığı açıklandı.

HOLLANDE ZİYARET ETMİŞTİ

Ülkedeki gerginliği dindirmek isteyen Cumhurbaşkanı François Hollande ise geçen Çarşamba günü, coplu tecavüze uğrayan genci hastanede ziyaret etti. Geçmiş olsun dileklerini ileten Hollande, Theo’ya “Sonuna kadar yanındayım” dedi.

Protestolar Devam Ediyor.

Sokaklarda yaşanan eylemlerde, protestocular “Tecavüzcü polis” sloganları atıyor. Bu olaylardan sonra protestocular polislerle çatışırken etrafa da zarar veriyor. Fransa ‘da durmak bilmeyen ortalığı savaş alanına çeviren protestolar. Fransa Cumhurbaşkanı Hollande Hastanede Siyahi vatandaşı ziyaret etti.

Holland Ziyarette
Holland Ziyarette
Etiketler

t2haber

web design and web developer. seo expert.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı