Erdoğan noktayı koydu

Gine Cumhurbaşkanı Konde ile ortak basın toplantısı düzenleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fırat Kalkanı operasyonuyla ilgili ‘El Bab’ı dört yandan kuşattık, geri dönüşü yok’ dedi.

Ankara‘daki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleşen görüşmenin ardından Gine Cumhurbaşkanı ile ortak basın toplantısı düzenleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fırat Kalkanı konusunda koalisyon güçlerini eleştirdi ve “bu işin geri dönüşü yok, el Bab‘ı dört yandan kuşattık” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuyla ilgili şöyle konuştu:

DEAŞ terör örgütünü El Bab’ta dört yandan kuşatmış durumdayız. Tabi koalisyon güçleri şu anda verdikleri sözü tutmuyorlar.

Çıktığımız bu yoldan geri dönmemiz mümkün değil. Yani Rakka’dan geliyormuş, gelmiyormuş… Arkadaşlar bu olanların hepsi stratejidir. Bütün taktikler değerlendirilir ve ona göre de adımlar atılır.

KOALİSYON GÜÇLERİ ORTADAN KAYBOLDU

Koalisyon güçleri DEAŞ’e karşı mücadeleden bahsediyordu, bizi de DEAŞ’e destek vermekle suçluyorlardı. Şimdi hepsi ortadan kayboldu

Diyorum ya, kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz. Şehitlerimiz var, canımız acıyor ama geri dönemeyiz.

Gaziantep’e bombayı yediğimiz zaman benim vatandaşlarım şehit olduğu zaman, Kilis’te vatandaşlarım şehit olduğunda bunun bedelini kim ödeyecek? O zaman da “hükümet nerede” diyorlar. Biz ne gerekiyorsa onu yapacağız.

 

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için sınırlı ve mevzuata uygun ÇEREZLER kullanır. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz. KABUL ET Çerez Politikası