Dünya üzerindeki renkli canlılar Kurbağa

Merhaba değerli okuyucularımız. Hayatımızda hiç görmediğimiz o kadar çok canlı var ki bunları araştırmak ve onların hayatlarını öğrenmek için bir çok bilim dalı vardır. Biz sizler için derlediğmiz bu foto galeride Amazon kurbağalarından bilinen ve incelenen cinslerden biraz resim paylaşmak istiyoruz. Umarız bu galerimizi beğenirsiniz.

Amazon Kurbağaları

Bu kurbağa Amazon ormanlarında yaşamaktadır. Derisi ve iç organlarının çoğu şeffaf olup bulunduğu yerde fazla belli olmaz ve kendini kamufle etmektedir.

Amazon Kurbağaları

Kırmızı gözleri ve koyu turuncu ve yeşil renkleri ile mükemmel pastel renklere sahiptir. Bu kurdağa da amazon ormanlarının sakinlerinden olup sineklerle beslenmektedir.

Amazon Kurbağaları

Yaprak kurbağalarında olup doğanın renkli canlılarında biridir. Bu kurbağa da Amazon ormanlarında yaşamaktadır.

Amazon Kurbağaları

Renkli  vücutları ve derileri ile Amazon ormanlarında çok rastlayacağınız bir cins kurbağadır. Bir çok reklam filmlerine konu olan bu kurbağa bazı logolara da yansımıştır.

Amazon Kurbağaları

Sıcak ve yağmurlu iklimler ile Amazon ormanlarında bir çok renkli canlıya ev sahipliği yapmaktadır. Kurbağalara özel bir yaşam formu oluşturmuştur.

Amazon Kurbağaları

Amazon ormanlarının yaprakları arasında ki renkli canlılar olan kurbağalar gerçekten ilgi çekici renklerde doğaya farklı bir güzellik katıyor.

Amazon Kurbağaları

Bu kurbağa ağırlıklı turuncu renkleri ile kocaman gözleri ile farklı bir güzellikte. Yaratıcının gizemlerini ve estetiğini taşımaktadır.

Amazon Kurbağaları

Çok özel ve değişik bir biçime ve vücuda sahip olan bu kurbağa ilk bakış da görülmesi pek mümkün değildir. Dikkatlice bakıldığında görülmesi ancak mümkündür. Yaratıcının verdiği en güzel özelliği yansıtmaktadır. Kendine özgü kamufle etmiştir.

Amazon Kurbağaları

Genelde su kenarlarında yaşayan bu kurbağa Amazon ormanlarında çok sık rastlanmaktadır. Ağzının altındaki mor torbacıklar ile yüksek bir ses çıkarmaktadır.

Amazon Kurbağaları

Yaprak kurbağalarının değişik bir türüdür. bu kurbağa da amazon ormanlarının sessiz sakinlerinden olup yapraklar arasında adeta gizlenmiştir.

Amazon Kurbağaları

Sadece iki renge sahip bu kurbağada çok değişik ve enteresan özellikler taşımaktadır. Genelde yerde ve kayalıklarda su kenarlarında yaşamaktadır. Bu kurbağada Amazon ormanlarının sakinleri arasında yer almaktadır.

Amazon Kurbağaları

Şeytan kurbağası olarak bilinen bu kurbağa boynuzları olduğu için bu ad verilmiş olmalı. Yaprak kurbağaları arasında olup yine ağaçlarda ve yaprakların arasında yaşar.

Amazon Kurbağaları

Yaprak kurbağaları cinsinden değişik renklere sahip bir kurbağa cinsidir. Küçük boyları ile yaprakların üzerinde ve arasında kolayla gizlenir ve yaşar.

Amazon Kurbağaları

Amazon ormanlarının zehirli ve tehlikeli kurbağa cinslerinden olup yapraklar ve dalların arasında yaşar. Ağaç ve dal renklerine sahiptir. Böylece kamufle olması kolaydır.

Amazon Kurbağaları

Süt kurbağası diğer bir adı ile Milk Frogs. Amazon ormanlarında yaşar ve nemli yağmurlu iklimler de görülür.

Amazon Kurbağaları

Bu kurbağalar genelde toplu olarak yaşar. Diğer kurbağalardan değişik bir yaşam stilleri vardır.

Amazon Kurbağaları

Yaprak kurbağalarından olup diğerlerinde göre biraz cüsseli bir yapısı vardır. Bu kurbağanın diğerlerinden ayıran özelliğe ise  üst kısmında pastel renklere sahip değildir. Daha ağırlıklı yeşil tonları mevcuttur.

Amazon Kurbağaları

Amazon ormanlarının en turuncu renge sahip kurbağalarından olup koyu kırmızıya yakın bir rengi vardır.

Amazon Kurbağaları

Mor ve siyah renklere hakim bir dış yapısı olan bu kurbağa amazon ormanlarının sakinleri arasında yer almaktadır.

Amazon Kurbağaları

Bu kurbağa milk frogs cinsinde olup amazon ormanlarında yaşamakta ve genelde yerde ve yere yakın yaşar. Su ve nemli ortamı sever.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için sınırlı ve mevzuata uygun ÇEREZLER kullanır. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz. KABUL ET Çerez Politikası