DünyaSeyehat

Doğanın 7 Harikası

İşte Dünyanın ve Doğanın 7 Harikası Adamilford sound new zealand

Milford Sound
Yeni Zelanda’nın en tanınan yerlerinden biri olan Milford Sound şelaleleri, kayalıkları ve orman alanlarıyla yılda 500 bin ziyaretçiyi ağırlıyor.

kara-orman

Kara Orman
Almanya’nın Karlsruhe ve İsviçre’nin Basel şehirleri arasında yer alan Kara Orman, yoğun bitki örtüsüyle görmeye değer. Loney Planet internet sitesi ormanı “vahşi hayata dair çok çeşitlilik içermese de pastoral ve resim gibi” sözleriyle tanımlıyor.

 

vezuv-yanardagiVezüv Yanardağı
İtalya’da Vezüv Yanardağı, geçen yüz yılda Avrupa Kıtası’nda faaliyete geçen tek volkan olma özelliğine sahip. Vezüv en çok, M.S. 79 yılındaki Pompei kentini yok eden patlamasıyla biliniyor.

 

halong körfeziHalong Körfezi
Vietnam’ın Quang Ninh Bölgesi’nde yer alan ve Halong Körfezi’nde binlerce kireçtaşı ve irli ufaklı adalar yer alıyor. Yoğun yağış ve heyelan riski nedeniyle adalarda yerleşim bulunmuyor.

ölü deniz türkiyeÖlü Deniz ( Lut gölü )
Deniz seviyesinin 365 metre altında yer alan Ölü Deniz kıyıları, dünyanın en alçak yeri ve alçalmaya devam ediyor. Çevre örgütleri, bu durumun devam etmesi halinde, önümüzdeki 50 yıl içinde Ölü Deniz’in tamamen yokolacağı uyarısında bulunuyor

Hatırlanacağı üzere Lut gölü’nün kara üzerinde dünyanın en düşük seviyesi olduğu (365 m) 1400 yıl önce bir mucize olarak  Kuran-ı Kerim’de belirtilmiştir

Elif, Lam, Mim.Rum (orduları) yenilgiye uğradı.”Dünyanın en alçak yerinde”. Ama onlar, yenilgilerinden sonra yeneceklerdir. Üç ile dokuz yıl içinde. Bundan önce de, sonra da emir Allah’ındır.Ve o gün müminler sevineceklerdir.

(Rum Suresi, 1-4)

Puerto Princesa Yeraltı NehriPuerto Princesa Yeraltı Nehri
Filipinler’de yer alan ve 8 kilometre uzunluğunda olan Puerto Princesa Yeraltı Nehri, UNESCO’nun Dünya Mirası Listesi’nde yer almaktadır.

maldivler

Maldivler

Aşk ve Romantizm için tasarlanmış büyüleyici berrak turkuaz renkli sulara sahip olan Maldivler Balayı çiftlerine unutulmaz anlar sunuyor. Dünyanın en güzel kumlu plajlarına sahip olan Maldivler Beyaz kumu ve turkuaz renkli denizi ile balayı çiftleri için adeta bir yaşam ve şölen alanı.

Etiketler

t2haber

web design and web developer. seo expert.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı