Cumhurbaşkanı Erdoğan, referandum kampanyasında 40 mitinge çıkacak

Yapılan açıklamada Cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan hafta sonu referandum kampanyasında miting düzenleyecek ve anayasa değişikliklerinin Türkiye için ne gibi olabileceğini açıklamak için” 40 ili gezmesi bekleniyor.

Erdoğan‘ın Türkiye’yi yönetici başkanlık sistemine sokma yönündeki anayasa değişikliklerini onaylaması ve Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Nisan ayının ilk yarısında yapılması öngörülen referandumun takvimini ilan etmesinin ardından kampanya süreci başlayacak.

Kaynaklar, Erdoğan’ın Şubat ayında Türkiye içinde miting düzenlemeye başlayacağını ve büyük belediye statüsüne sahip en büyük 30 büyük kentin de bulunduğu 40’a yakın şehri ziyaret etmeyi planladığını söyledi.

Erdoğan’ın ortak açılış törenlerine katılacağı İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Konya, Gaziantep, Adana, Samsun, Erzurum, Çanakkale, Kocaeli, Diyarbakır, Yozgat ve Van’da büyük mitingler düzenlenmesi planlanan şehirler arasında “Ya da farklı halka açık etkinliklerde yerli halkla tanışın.

Başkanların “önerilen sistemin avantajlarını açıklaması” ve “mevcut parlamento sisteminden kaynaklanan sorunlar” vurgulaması ve Erdoğan’ın “Sistem değişiyor, rejim değişiyor” mesajı vereceklerini söyledi. “Dedi.

Kaynaklar ayrıca, Erdoğan’ın güzergahını sonuçlandırma çalışmaları sürüyor ve sloganlar ve diğer malzemeler de dahil olmak üzere ayrıntılar yakında hazırlanacak.

“Bize engel teşkil etmiyoruz [kampanya mitingleri düzenliyor]. Çok fazla etkinlik olacak … Zaten sokaklardayım. Tabii ki, [yeni] cumhurbaşkanlığının geleceğini öngören bir süreç kesinlikle cumhurbaşkanı olarak benim ilgim olacak “dedi. Erdoğan yakınlarda gazetecilere verdiği demeçte.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için sınırlı ve mevzuata uygun ÇEREZLER kullanır. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz. KABUL ET Çerez Politikası