Başkan Trump Amerika’yı yeniden inşa edeceğiz

Başkan Trump Amerika’yı yeniden inşa etmek için 8 yolu

donalt trump
donalt trump

8 Kasım 2016’daki seçimleri kazanan Donald Trump, ABD Kongresindeki törende Yüksek Mahkeme Başyargıcı John Roberts’ın huzurunda yemin ederek ABD‘nin 45. Başkanı oldu.

Trump, törende yaptığı konuşmada, “Bugün sadece yönetim bir partiden diğerine geçmiyor aynı zamanda amerikayı yeniden inşa edeceğiz dedi.

Trump: Kongre bahçesindeki tören alanında yaptığı konuşmasında kendi yönetimiyle iktidarın yeniden Amerikan halkına geçeceği vurgusunu yapan Trump, özellikle ekonomik ve inşaat anlamda Amerikan halkına bugünkünden daha iyi amerika yapacağız dedi.

Cuma günü açılış konuşmasında Başbakan Trump “ülkemizi yeniden inşa etmek için  bunun için çok çalışıp yeni büyük bir amerika vaad etti. Bu amaçla, dört yıl içinde altyapıyla ilgili 550 milyar dolar harcama planı hazırlandı.

 

New York ve New Jersey arasındaki Hudson Nehri’nin altında bir demiryolu tüneli

Hollanda Tüneli
Hollanda Tüneli

Mevcut tünel 107 yaşında. Kasırga Sandy’nin yaklaşık beş yıl önce aldığı hasar yüzünden artık daha hızlı parçalanıyor. Ancak Amtrak, New Jersey Transit’in New Jersey’den New York

‘a giden banliyöleri, günde 200.000 kişiye binmeksizin kapatmasına izin vermiyor.

New Jersey Senatörü Cory Booker’ın Chao’nun duruşmasında söylediği gibi, “Tünelleri her gün Güney Dakota’daki nüfustan daha fazla insan kullanıyor. . . Bu tüneller aşağıya inerse, her gün kaybedilen verimlilik için yaklaşık 100 milyon dolar mal olacaktı. ”

Amtrak parça, sinyaller ve elektrik kablolarındaki bozulmayla başa çıkmak için dolaşırken, banliyöler daha önceden tahmin edilemezlikten ve iş yerinde ve evdeki verimliliği kaybediyorlar.

Yeni bir tünel Jersey sakinleri ve New York işverenleri ve meslektaşları için hayat daha iyi hale getirir. Ama bu eyaletler arası bir projeydi. Daha fazla kapasite, Amtrak’ın New York’tan Boston’a kadar Washington’dan Washington’a daha fazla hizmet sunabileceği anlamına geliyor; bu plan sonunda sonunda üç şehir arasındaki seyahat sürelerini kısaltıyor.

Tünel de önemli bir şey değil, kimsenin itiraz etmediği bir projedir. Bu nedenle, New York ve New Jersey’deki diğer mega projeden daha iyi bir ihtimal var: tren yerine otobüs alan banliyölere yönelik yeni bir otobüs terminali. Evet, Liman Otoritesi Otobüs Terminali de ayrılıyor, üst katları bugünün büyük otobüslerinin ağırlığını taşıyamıyor.

Ancak gerçek New York’tur ve New Jersey politikacılar Hell’s Kitchen’da yaşayan ve çalışan insanlara zarar vermeden ve mevcut yolculuklarını kesintiye uğratmadan yeni bir otobüs terminali nasıl ve nerede inşa edileceği konusunda hiçbir fikrime sahip değildir. İki ülkenin halen bu sorunları ciddiye alabileceğini göstermek için yıllara ihtiyacı var, şimdi para değil.

Maliyet: Tünelin için 20000000000 $

Daha iyi  demiryolları için

amerika tren istasyonu
amerika tren istasyonu

Silikon Vadisi’nden Massachusetts’e kadar, karayolları yoğun saatlerde daha kalabalıklaşıyor ancak henüz kimse çalışmıyor. Yeni çaylak New Hampshire Senatörü Maggie Hasan, Chao’nun duruşmasında yaptığı konuşmada, bir zamanlar kırsal kesimdeki devletinin banliyölerinde banliyöde daha fazla kalabalık ve pahalı olması nedeniyle banliyö tren yatırımlarını Boston’a kullanabilir.

Bu hatların etrafında daha yoğun konutlar (kınalılar, apartmanlar ve tek evler) inşa etmeye istekli bölgeler için yeni banliyö hattı nakiti için ulusal bir yarışma düzenleyelim. Daha fazla banliyö demiryolu, metropoller dışında daha fazla konut seçeneğine sahip olacağından, yüksek maliyetli şehirlerden de biraz baskı alıyordu.

Maliyet: 50000000000 $

İkinci Cadde Metro’sunu bitireceğiz.

İkinci Cadde metrosu.
İkinci Cadde metrosu.

New York nihayet metro yolunun ilk üç durağının tadını çıkarıyor ve ilk olarak 200.000 yeni binici daha hızlı gidip gelip arkadaşlarıyla ya da aileyle daha fazla zaman geçirecek (kimin daha iyi olduğuna bağlı olarak). Ancak metrenin Harlem’e, diğer yönde şehir merkezine kadar çıkması gerekiyordu. Eyalet ve şehir, önümüzdeki üç durak için işe başlamadı ya da paranın çoğunu bulamadı.

Maliyet: 8000000000 $

Taksiler JFK'daki Terminal 5'in dışına diziliyor.
Taksiler JFK’daki Terminal 5’in dışına diziliyor.

Sadece Amerika’da kentsel merkezlerden uçağa binemezsiniz – en azından iki saatin altında bunu yapamazsınız. Gov Cuomo, hem JFK hem de La Guardia’ya tren bağlantıları kurmak istiyor ancak onlara nasıl ödeme yapacağını söylemiyor. Boston’da da sizi uçağınıza götüren ilkel bir otobüs sistemi var ve Chicago’da sadece metro durağı olan lokantalar var. Şehir merkezlerinden havaalanlarına yüksek kaliteli trenlerde daha fazla iş adamı ve turist alımı, yerel yollarda ve otoyollarda daha az trafik demektir.

Maliyet: 15000000000 $

Las Vegas – Phoenix arasında eyaletler arası yeni otoyol inşaatı.

Las Vegas ve Phoenix.
Las Vegas ve Phoenix.

Konuyla kısmen baş gösteren Nevada Senatör Catherine Cortez Masto, duruşmada “bu şehirler sadece 300 kilometre aralıklarla” “eyaletlerarası birleşimle bağlantılı olmayan” ülkedeki en büyük iki kenttir “dedi. Karayolu yolculuğu, küçük yollarda seyahat etmekten daha güvenlidir. Bu, turizm ve iş için iyi olur; kamu güvenliği için de iyi olur.

Yeni eyaletler boyunca demiryolu inşa etme fikrini incelemek, insanlara serbest piyasa seçiminde seyahat etme alışkanlığı kazandırmak iyi bir fikir olabilir. Bu şekilde, her şehrin uzak bölgelerinden giden insanlar gidebilir, ancak Phoenix’in gittikçe popüler olan şehir merkezinden Las Vegas’ı ziyarete giden insanlar, tıpkı New York’tan Boston’a kadar olan yolculuk için bir arabaya ihtiyaç duymazlar.

Maliyet: raylı 10000000000 $, daha

Ülkenin metro sistemlerini ve raylarını düzelteceğiz.

Washington DC'deki Metro Merkezi istasyonu.
Washington DC’deki Metro Merkezi istasyonu.

Artık kar yağmaması iyi bir şey, çünkü Boston’un metro hatları zar zorlu bir şekilde çalışıyor. İyi bir günde bile, New York’un dolu trenlerine kıyasla bir rüya olan Kızıl Çizgi, gecikmeler ve çöküntülerin felaketidir. San Francisco yolcuları da, yıllarca ertelenmiş bakımın etkilerinden acı çekiyorlar.

DC Metro’yu kullanmak hayatınızı elinize geçirmektir; Dokuz yolcu ve dokuz işçi on yıldan az bir süre içinde öldü. New York’un durumu daha iyi ancak normal tamir ve değiştirme ve modern sinyal teknolojisi için daha fazla tren daha yakın çalışması için daha fazla para kullanıyor olabilir. New York’ta dahil olmak üzere ülke genelindeki banliyö rayları, rayları elektrik enerjisine dönüştürmekten, halihazırda kanıtlanmış bir teknoloji olan dizellerden faydalanabiliyor.

Bununla birlikte, para, tam olarak nasıl harcanacağı ve sonuçlar üzerinde daha iyi hesap verebilirliği ile gelmelidir. Federaller, bu işi en çok kiminle karşılaştırmalı ve belli bir süre boyunca onları daha fazla ödüllendirmelidir.

Maliyet: 50000000000 $

Tijuana, Meksika ve Güney Kaliforniya'yı bölen duvarın bir parçası.
Tijuana, Meksika ve Güney Kaliforniya’yı bölen duvarın bir parçası.

Göçmenlik salonunun fiziksel duvarını geçmesine izin vermeden önce, ABD hükümetinin kayak yaparken JFK’daki küçük yuvaya pasaportunuzu koymasına neden bir nedeni var: Bu genel olarak bir Kimin gelip gideceğine dair biraz karanlık düşünceye sahip olmak iyi bir fikirdir.

Meksika’dan sınır geçişleri ve güneye bakan noktalar, on yıl önce, ikinci parti çabalar ve bunu zorlaştırmak için harcayacakları 100 milyar doların üzerinde harcama yüzünden kısmen düştü. Aslında, zaten Meksika sınırında büyük bir duvar yığını var.

Fakat her yıl yaklaşık 200.000 kişi hala geziye çıkıyor ve yine de hem bir güvenlik riski hem de insani bir riskle karşı karşıyayız.

Amerikanın Büyümemisini iki katına çıkaracağız ve dünyadaki en güçlü ekonomiye sahip olacağız. Trump, uluslararası ilişkiler konusunda da Bizimle iyi geçinmek isteyen her devletle iyi geçineceğiz. Amerika’nın çıkarları her zaman önceliğimiz olacak olsa da her insana ve her devlete karşı adil davranacağız. Düşmanlık değil, ortak zemin, dostluk arayacağız” ifadelerini kullandı. Bütün şehirlerimizi tekrar inşa edeceğiz, yoksul mahalleleri tekrar inşa edeceğiz, alt yapıları, köprüleri tekrar inşa edeceğiz ve bu da gerçekten en iyisi olacak.

 

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için sınırlı ve mevzuata uygun ÇEREZLER kullanır. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz. KABUL ET Çerez Politikası