Amerika genelinde şiddetli protesto

Amerika genelinde şiddetli protesto gösterileri meydana geldi ve Trump bu kez Cumhurbaşkanı olarak yemin ettikten sonra 271 kişi Washington DC’de tutuklandı

Destekleyenler ve öfkeli protestocular Başkan seçilen Donald Trump’ın açılışı için sokaklara gösteri yapıyor

Amerika genelinde patlak verdi ve polisler ve protestocular cumhurbaşkanlığı geçit törenlerinde sadece bloklarla mücadele ederken Washington DC’de 270’ten fazla tutuklandı.

 

Kavgalar patlak pencereler ezildi ve Amerikalılar protesto olarak yangınları sokaklarda yanan olarak isyan polisler kalabalıkları dağıtmak için biber gazı ve şok bombası kullandı Başkanı Donald Trump açılışında .Anti-Trump protestocular bugün Washington DC’de çıkan çatışmalar sırasında arabaları ateşe verdi

Anti-Trump protestocular

Maskeli protestocular bugünün açılış töreninden önce Washington DC’de resmedildi, bazıları çekiçler ve kalkanlarla donatıldı.

Çatışmalar, Trump görev yerini alıp bir kaç saat sonra tırmandıktan bir saat önce başladı ve kalabalıklar binlercesi, bazı giyen gaz maskeleri ve kolları birbirine zincirlendi.

Bazı polis karakollarından geçerken, “domuzları yere koydu” iddiasıyla uyuşturucu polisleri, pilon ve biber gazı spreyinin yanı sıra sersemletici bombalarla suçlandı.

Kent, sanal bir savaş bölgesi haline geldi ve gün boyunca çatışmalar devam etti.

Trump’un açılışı geçit tren yolundan sadece bir kaç kere daha kaotik bir çatışma biber spreyini ve polislerin başlattığı sersemletici bombaları gördü.

Kentin caddelerindeki dramatik sahneler, günümüzde kırık camlarla dağılmış sokaklarda yangınların yakılmasıyla birlikte kaosu gösteriyor.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için sınırlı ve mevzuata uygun ÇEREZLER kullanır. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz. KABUL ET Çerez Politikası