Almanya

Alman hava yolu şirketi 1706 uçuşunu iptal etti

Alman hava yolu şirketi 1706 uçuşunu iptal etti. Alman hava yolu şirketi Lufthansa, pilotların grevi nedeniyle salı ve çarşamba için planlanan bin 706 uçuşun iptal edildiğini resmen bildirdi. Ve bu iptallerden kaynaklanan yaklaşık 180 bin yolcunun etkileneceğini bildirdi.

Almanya’nın en büyük  hava yolu şirketi Lufthansa, pilotların grevi nedeniyle salı ve çarşamba için planlanan 1706 uçuşunu daha iptal edildiğini ve bu iptallerden yaklaşık 180 bin yolcunun etkileneceğini bildirdi.

Hava yolu Şirketi Lufthansa’dan yapılan açıklamada, Vereinigung Cockpit (VC) sendikasına bağlı pilotların grevi nedeniyle 29 Kasım Salı yapılması planlanan 3 bin kısa mesafeli uçuştan 816’sının ve 30 Kasım Çarşamba için planlanan 3 bin kısa ve uzun mesafeli uçuştanda 890’ının gerçekleştirilemeyeceği belirtildi.

Tüm bu İptal edilen uçuşlardan toplam yaklaşık 180 bin yolcunun etkileneceği ifade edildi ve açıklamalarda, Lufthansa grubuna bağlı Germanwings, Eurowings, Air Dolomiti, SWISS, Avusturya Havayolları, Air Dolomiti ve Brüksel Havayolları şirketlerinin grevden etkilenmeyeceği ve Lufthansa Kargo pilotlarının da greve katılmayacağı bildirildi.

Almanya‘dan yapılan açıklamada, geçen hafta çarşamba günü başlatılan grevlerle şimdiye kadar toplam 4 bin 461 uçuşun iptal edildiği idi, fakat bu iptallerden 525 bin yolcunun etkilendiğini bildirmişlerdi.

Almanya’daki sendika, Lufthansa’dan geriye dönük olarak son 5 yılı da kapsayan yılda ortalama yüzde 3,66 ücret artışı talep ediyor ve greve devam edileceği belirtiliyor.

Önceki yapılan açıklamalarda, pilotların ücret artışı konusunda Lufthansa ile yapılan görüşmelerin başarısızlıkla sonuçlandığı kaydedilmişti.

Etiketler

t2haber

web design and web developer. seo expert.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı