Akademisyen İhraçları HAYIR’dan Değil PKK ve Hendeklerinden

Üniversitelerden KHK ile ihraç edilen 167 Akademisyenin ihraç sebepleri Referandum için HAYIR değil,  PKK hendeklerine düştü.

Son KHK ile ihraç edilen 167 Akademisyen ne FETÖ terör örgütü bağlantısı nede Darbe ile alakası bulunamadı. Tüm bağlantıları PKK ile ilgili olduğu ortaya çıktı. Referandumdan hayır diyecekleri için uzaklaştırıldıkları iddiaları boş çıktı. Toplam 330 akademisyenin 167 sininin Türkiye Cumhuriyetini Katliam yapmakla suçlayan “Barış içi akademisyenler” bildirisine imza attıkları için KHK ile ihraç edildiği ortaya çıktı.

Akademisyenler Teröristlerinde Dilinden Konuştular

11 Ocak 2016 Tarihinde ihanet bildirisinde, Türkiye Vatandaşlarını , Açlığa, Susuzluğa mahkum etmiş, Silahlarla saldırmış, kasıtlı planlı kıyım yapmakla suçlamış. PKK ağzıyla yazılan bildiride Devleti Kürt katliamına son vermeye ve PKK terör örgütü ile müzakere yapmaya davet ediliyor.  Bu bildiriye imza atan 167 akademisyen, PKK terör örgütü propagandası yapmak la suçlanıyor.

167 akademisyenin ihracı

Bildiride İmzaları Var.

OHAL kapsamında çıkarılan 686 sayılı KHK ile üniversitelerden uzaklaştırılan 330 akademisyenlerden 167 si pkk terör örgütü propagandası yapmakla suçlanarak ihraç edilmiştir.  Fakat Kamuoyunun zihninde ise yine farklı bir algı operasyonu yaratılmaya çalışılmaktadır.  İhraç edilen bu akademisyenlerin Referandumda HAYIR diyeceği için uzaklaştırıldıkları ve ihraç edildikleri söylenmektedir. Fakat bunun gerçeği yansıtmadığı alenen ortadadır. PKK propagandası yaptıkları için üniversitelerden uzaklaştırılıp ihraç edildikleri gelen bilgiler arasında.

Kanun Dışı Bir Metin

Üniversite’de yetkililer, şu bilgileri’de verdi: “Soruşturma komisyonunda, saygın beş hukukçu tarafından yapılan bağımsız değerlendirme sonucu bir rapor hazırlanmıştır. Komisyon, Kaboğlu’nun da imzaladığı bildirinin akademik gerçeklik ve bilimsel tarafsızlıktan uzak, devleti tek taraflı olarak ‘cinayetle suçlayan’ politik bir dille yazılmış kanun dışı bir metin olduğu sonucuna varmıştır. Kaboğlu hakkındaki kararın, FETÖ ile bir ilgisi yoktur ve referandum sürecinden çok önce oluşturulmuş bir hukukçular komisyonunun kararının sonucudur”.

Kampüsde Arbede Yaşandı

KHK ile ihraç edilen öğretim üyeleri nedeniyle Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsü’nde eylem yapılacağının açıklanması üzerine polis sıkı güvenlik önlemleri aldı. Kampüse girişte herkes kimlik kontrolüyle içeri alınırken, CHP’li milletvekilleri de üniversiteyi terk etmeme eylemi yapan ihraç edilen akademisyenlere destek için geldi. Ancak üniversitenin özel güvenlik görevlileri, valilik kararını gerekçe göstererek, vekilleri kampüs kapısından içeri almadı. CHP’li Necati Yılmaz, Zeynep Altıok, Selin Sayek Böke, Candan Yüceer, Gaye Usluer, Veli Ağbaba, İbrahim Özdiş, Mustafa Akaydın, Orhan Sarıbal ve Ali Şeker, kapıda özel güvenlik görevlilerini zorlayarak, içeri girmeye çalıştı. Bu sırada CHP’lilerle polis arasında arbede yaşandı. Büyüyen olaylarda aralarında öğretim üylerinin de olduğu 12 kişi gözaltına alındı. Bir güvenlik görevlisi kalp krizi geçirdi..

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için sınırlı ve mevzuata uygun ÇEREZLER kullanır. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz. KABUL ET Çerez Politikası